# Ústavní soud, sp. zn. III.ÚS 249/02

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: III.ÚS 249/02
- ECLI: ECLI:CZ:US:2002:3.US.249.02
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 3. 6. 2002
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: právo na soudní a jinou právní ochranu
- Klíčová slova: náklady řízení
- Dotčené předpisy: 99/1963 Sb., § 142

## Výrok

Návrh se o d m í t á .

## Odůvodnění

Stěžovatelka podala dne 22. 4. 2002 návrh na zahájení řízení o ústavní stížnosti (dále jen "návrh"), který byl doručen Ústavnímu soudu dne 23. 4. 2002. Návrh směřoval proti usnesení Krajského soudu v Brně, č.j. 20 Co 431/2001-24, ze dne 17. 12. 2001, jímž byl potvrzen platební rozkaz, č.j. RO 281/2001-10a, ze dne 28. 3. 200, vydaný Okresním soudem v Uherském Hradišti. .

Podle § 72 odst. 2 zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů (dále jen "zákon o Ústavním soudu") lze ústavní stížnost podat ve lhůtě 60 dnů. Tato lhůta počíná dne doručení rozhodnutí o posledním opravném prostředku, který zákon k ochraně práva poskytuje.

V předmětné věci takovým rozhodnutím bylo usnesení Krajského soudu v Brně, č.j. 20 Co 431/2001-24, ze dne 17. 12. 2001. Ze spisu, sp. zn. RO 281/2001, vedeného u Okresního soudu v Uherském Hradišti bylo podle doručenky na č.l. 30 zjištěno, že stěžovatelce bylo usnesení Krajského soudu v Brně doručeno dne 19. 2. 2002.

Podle výše uvedeného ustanovení § 72 odst. 2 zákona o Ústavním soudu, dnem doručení počala běžet lhůta k podání ústavní stížnosti. Lhůta k podání ústavní stížnosti uplynula v pátek dne 19. 4. 2002. Návrh na zahájení řízení však byl podán k poštovní přepravě dne 22. 4. 2002, tedy po lhůtě stanovené k jeho podání.

Vzhledem k výše uvedenému nezbylo Ústavnímu soudu než návrh na zahájení řízení o ústavní stížnosti odmítnout podle § 43 odst. 1 písm. b) zákona o Ústavním soudu, jako návrh podaný po lhůtě stanovené pro jeho podání tímto zákonem.

P o u č e n í : Proti tomuto usnesení není odvolání přípustné.

V Brně dne 3. června 2002

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/III-US-249/02-02)
