# Ústavní soud, sp. zn. III.ÚS 237/99

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: III.ÚS 237/99
- ECLI: ECLI:CZ:US:1999:3.US.237.99
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 1. 9. 1999
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: právo na soudní a jinou právní ochranu
- Klíčová slova: smlouva, legitimace/aktivní, obchodní rejstřík
- Dotčené předpisy: 40/1964 Sb., § 31, § 32, § 37; 513/1991 Sb., § 27

## Výrok

Návrh se o d m í t á .

## Odůvodnění

Navrhovatelka podala dne 11. 5. 1999 ústavní stížnost, která byla doručena Ústavnímu soudu dne 12. 5. 1999. Ústavní stížnost směřovala proti rozsudku Vrchního soudu v Praze, čj. 10 Cmo 111/98-33, ze dne 1. 2. 1999, ve spojení s rozsudkem Krajského obchodního soudu v Praze, čj. 45 Cm 119/96-19, ze dne 21. 11. 1997.
Podle § 72 odst. 2 zák. č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů, lze ústavní stížnost podat ve lhůtě 60 dnů. Lhůta počíná dnem doručení rozhodnutí o posledním opravném prostředku, který zákon k ochraně dotčeného práva poskytuje.
V předmětné věci byl výše uvedený rozsudek Vrchního soudu v Praze doručen navrhovatelce cestou obecného zmocněnce dne 12. 3. 1999. Tímto dnem počala plynout lhůta pro podání ústavní stížnosti a posledním dnem lhůty byl den 10. května 1999. Ústavní stížnost navrhovatelky byla podána k poštovní přepravě dne 11. 5. 1999, tedy po uplynutí lhůty stanovené cit. zákonem pro podání ústavní stížnosti.
Vzhledem k výše uvedené skutečnosti nezbylo Ústavnímu soudu než návrh na zahájení řízení o ústavní stížnosti podle § 43 odst. 1 písm. b) zák. č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů, odmítnout jako návrh podaný po lhůtě stanovené pro jeho podání tímto zákonem.

P o u č e n í : Proti tomuto usnesení není odvolání přípustné.

V Brně dne 1. září 1999

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/III-US-237/99-99)
