# Ústavní soud, sp. zn. III.ÚS 225/97

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: III.ÚS 225/97
- ECLI: ECLI:CZ:US:1997:3.US.225.97
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 2. 9. 1997
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007

## Výrok

Návrh se odmítá.

## Odůvodnění

Navrhovatel podal dne 25. 6. 1997 ústavní stížnost, která byla doručena Ústavnímu soudu dne 26. 6. 1997. Z ústavní stížnosti nebylo patrno, proti jakému rozhodnutí veřejného orgánu ve smyslu § 72 zák. č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, směřuje, návrh však nesplňoval ani ostatní náležitosti citovaným zákonem požadované.

Ústavní soud proto vyzval navrhovatele ve smyslu ust. § 41 písm. b) cit. zákona, aby odstranil vady návrhu ve lhůtě, která mu byla stanovena na 15 dnů. Výzva k odstranění vad byla navrhovateli doručena dne 22. 7. 1997, stanovená lhůta tak uplynula dne 16. 8. 1997.

Vzhledem k tomu, že navrhovatel neodstranil vady návrhu ve lhůtě k tomu určené, nezbylo Ústavnímu soudu než návrh podle § 43 odst. 1 písm. a) zákona č. 182/1993 Sb. odmítnout.

P o u č e n í: Proti tomuto usnesení není odvolání přípustné.

V Brně dne 2. září 1997
JUDr.Vladimír JURKA
soudce Ústavního soudu ČR

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/III-US-225/97-97)
