# Ústavní soud, sp. zn. III.ÚS 222/98

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: III.ÚS 222/98
- ECLI: ECLI:CZ:US:1998:3.US.222.98
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 21. 10. 1998
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: právo na soudní a jinou právní ochranu
- Klíčová slova: řízení/zastavení
- Dotčené předpisy: 40/1964 Sb., čl.; 99/1963 Sb., čl.

## Text rozhodnutí

III. ÚS 222/98
ČESKÁ REPUBLIKA
USNESENÍ
Ústavního soudu České republiky
Ústavní soud rozhodl ve věci ústavní stížnosti stěžovatelů J. a L.D., proti usnesení Okresního soudu ve Frýdku-Místku ze dne 6. května 1992, sp. zn. 11 C 11/90, mimo ústní jednání dne 21. 10. 1998 soudcem zpravodajem JUDr. Vlastimilem Ševčíkem, takto:

Ústavní stížnost se odmítá.
Odůvodnění :
Podáním ze dne 7. května 1998, označeným jako "stížnost pro porušení zákonů všemi soudy nižších soudů", brojí stěžovatelé proti usnesení Okresního soudu ve Frýdku-Místku ze dne 6. 5. 1992 (sp. zn. 11 C 11/90) a domáhají se jeho zrušení s tvrzením, že postupem obecného soudu byla jim způsobena křivda.

Vzhledem k tomu, že podání stěžovatelů jako návrh na zahájení řízení (ústavní stížnost) nesplňovalo podmínky stanovené zákonem, vytkl Ústavní soud stěžovatelům vady podání a současně jim určil lhůtu k jejich odstranění. Vyrozumění o vadách podaného návrhu stěžovatelé obdrželi shodně 27. 7. 1998 a Ústavním soudem stanovená lhůta skončila nejpozději 27. 8. 1998. Ve stanovené lhůtě však stěžovatelé vytýkané vady neodstranili, a
1

III. ÚS 222/98
proto nezbylo než rozhodnout, jak ve výroku toho usnesení je uvedeno [§ 43 odst. 1 písm. a) zák. č. 182/1993 Sb., ve znění pozdějších předpisů].
Poučení: Proti tomuto usnesení není odvolání přípustné (§ 43 odst. 3 zák. č. 182/1993 Sb., ve znění pozdějších předpisů).
V Brně dne 21. října 1998
JUDr. Vlastimil Ševčík
soudce Ústavního soudu ČR

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/III-US-222/98-98)
