# Ústavní soud, sp. zn. III.ÚS 221/07

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: III.ÚS 221/07
- ECLI: ECLI:CZ:US:2007:3.US.221.07.1
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 26. 4. 2007
- Datum zveřejnění: 21. 5. 2007

## Výrok

Návrh se odmítá.

## Odůvodnění

V návrhu, doručeném Ústavnímu soudu dne 23. ledna 2007, navrhovatel uvedl, že podává "stížnost a žalobu na Městské státní zastupitelství v Brně, Městský soud v Brně a PČR - SKPV Brno - město". V dalším textu svého podání stěžovatel vyjadřuje svůj nesouhlas s trestem, který mu byl uložen rozsudkem výše uvedeného soudu ve věci vedené pod sp. zn. 3 T 133/2006.

Podaný návrh vykazoval vady ve smyslu příslušných ustanovení zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů (dále jen "zákon o Ústavním soudu"), proto Ústavní soud vyzval navrhovatele k odstranění vad podání s písemným poučením o náležitostech návrhu ve smyslu ustanovení § 34 a § 72 zákona o Ústavním soudu, zejména o povinnosti právního zastoupení podle ustanovení § 29, § 30 odst. 1 a o náležitostech plné moci advokáta k zastupování před Ústavním soudem (§ 31 odst. 2 zákona o Ústavním soudu).

K odstranění vad podání byla navrhovateli stanovena 30denní lhůta ode dne obdržení výzvy s poučením, že v případě neodstranění vad podání ve stanovené lhůtě bude návrh podle ustanovení § 43 odst. 1 písm. a) zákona o Ústavním soudu odmítnut.

Písemnou výzvu spolu s poučením převzal navrhovatel dne 8. 3. 2007.

Lhůta k odstranění vad podání uplynula dne 11. 4. 2007.

Protože navrhovatel vady návrhu ve stanovené lhůtě neodstranil, Ústavní soud návrh z tohoto důvodu odmítl [§ 43 odst. 1 písm. a) zákona o Ústavním soudu].

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/III-US-221/07-1)
