# Ústavní soud, sp. zn. III.ÚS 221/01

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: III.ÚS 221/01
- ECLI: ECLI:CZ:US:2001:3.US.221.01
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 30. 8. 2001
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: právo na soudní a jinou právní ochranu

## Výrok

Návrh se o d m í t á .

## Odůvodnění

Navrhovatel podal dne 6. 4. 2001 návrh na zahájení řízení o ústavní stížnosti (dále jen "návrh"), který byl doručen Ústavnímu soudu dne 9. 4. 2001. Návrh směřoval proti usnesení Městského soudu v Praze, č.j. 54 Co 404/2000-32, ze dne 22. 11. 2000.

Podle § 72 odst. 2 zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů (dále jen "zákon o Ústavním soudu"), lze ústavní stížnost podat ve lhůtě 60 dnů. Lhůta počíná dnem doručení rozhodnutí o posledním opravném prostředku, který zákon k ochraně práva poskytuje.

Podle sdělení Obvodního soudu pro Prahu 10, jemuž byl předmětný spis postoupen Obvodním soudem pro Prahu 5, bylo napadené usnesení Městského soudu v Praze doručeno navrhovateli dne 2. 1. 2001. Podle výše uvedeného ustanovení tímto dnem počala plynout lhůta pro podání ústavní stížnosti. Lhůta uplynula dne 2. 3. 2001.

Vzhledem k výše uvedeným skutečnostem nezbylo Ústavnímu soudu než návrh na zahájení řízení o ústavní stížnosti podle § 43 odst. 1 písm. b) zákona o Ústavním soudu, odmítnout jako návrh podaný po lhůtě stanovené pro jeho podání tímto zákonem.

P o u č e n í : Proti tomuto usnesení není odvolání přípustné.

V Brně dne 30. srpna 2001

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/III-US-221/01-01)
