# Ústavní soud, sp. zn. III.ÚS 213/02

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: III.ÚS 213/02
- ECLI: ECLI:CZ:US:2002:3.US.213.02
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 5. 9. 2002
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: základní ústavní principy/demokratický právní stát/princip legality (vázanosti státní moci zákonem)
- Klíčová slova: důkaz, procesní postup
- Dotčené předpisy: 141/1961 Sb., § 2; 2/1993 Sb., čl. 36

## Výrok

N á v r h s e o d m í t á .

## Odůvodnění

Navrhovatel se návrhem na zahájení řízení o ústavní stížnosti, doručeným Ústavnímu soudu dne 9. 4. 2002 domáhal zrušení rozhodnutí státního zástupce Městského státního zastupitelství v Praze ze dne 26. 3. 2002, čj. KZv 2215/2000-312.

Protože uvedený návrh nesplňoval všechny náležitosti vyžadované zákonem č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů, byl navrhovatel vyzván ve smyslu ustanovení § 41 písmeno b) cit. zákona k odstranění vad návrhu ve lhůtě 30 dnů. Později byla na žádost navrhovatele lhůta k odstranění vad prodloužena o dalších 30 dnů. Tato lhůta marně uplynula dne 17. 7. 2002. Stěžovatelovo podání doručené Ústavnímu soudu dne 18. července 2002 a dne 2. září 2002 za odstranění vad návrhu nelze považovat.

S ohledem na to, že navrhovatel neodstranil vady návrhu ve lhůtě k tomu určené, nezbylo Ústavnímu soudu než návrh na zahájení řízení podle § 43 odst. 1 písmeno a) zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů, odmítnout.

P o u č e n í : Proti tomuto usnesení není odvolání přípustné.

V Brně dne 5. září 2002

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/III-US-213/02-02)
