# Ústavní soud, sp. zn. III.ÚS 21/03

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: III.ÚS 21/03
- ECLI: ECLI:CZ:US:2003:3.US.21.03
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 1. 4. 2003
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: právo na soudní a jinou právní ochranu
- Klíčová slova: výživné, dítě, soudce/podjatost, poučení
- Dotčené předpisy: 94/1963 Sb., čl.; 99/1963 Sb., § 14, § 5

## Výrok

Návrh se o d m í t á .

## Odůvodnění

Stěžovatelka podala dne 15. 1. 2003 návrh na zahájení řízení o ústavní stížnosti (dále jen "návrh"), který byl doručen Ústavnímu soudu dne 16. 1. 2003. Návrh směřoval proti rozsudku Krajského soudu v Plzni č.j. 13 Co 205/2001 ze dne 19. 4. 2001.

Protože uvedený návrh nesplňoval všechny náležitosti vyžadované zákonem č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů (dále jen "zákon o Ústavním soudu"), byla stěžovatelka podle § 41 písm. b) citovaného zákona vyzvána k odstranění vad návrhu ve lhůtě, která jí byla stanovena na 15 dnů. Výzva byla stěžovatelce doručena dne 12. 2. 2003. Lhůta uplynula dne 27. 2. 2003. Po uplynutí této lhůty podala stěžovatelka dne 28. 2. 2003 (doručeno Ústavnímu soudu dne 3. 3. 2003) vyjádření, ve kterém uvedla některé další skutečnosti a připojila písemné podklady, avšak toto vyjádření nelze považovat za odstranění vad podání ve smyslu výše uvedené výzvy.

Vzhledem k tomu, že stěžovatelka neodstranila vady návrhu ve lhůtě k tomu stanovené, nezbylo Ústavnímu soudu než návrh na zahájení řízení o ústavní stížnosti podle § 43 odst. 1 písm. a) zákona o Ústavním soudu odmítnout.

P o u č e n í : Proti tomuto usnesení není odvolání přípustné.

V Brně dne 1. dubna 2003

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/III-US-21/03-03)
