# Ústavní soud, sp. zn. III.ÚS 208/2000

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: III.ÚS 208/2000
- ECLI: ECLI:CZ:US:2000:3.US.208.2000
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 17. 7. 2000
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: právo na soudní a jinou právní ochranu
- Dotčené předpisy: 99/1963 Sb., § 101 odst.2, § 110, § 120, § 153

## Výrok

Návrh se o d m í t á .

## Odůvodnění

Navrhovatelka podala dne 1. 4. 2000 návrh, označený jako stížnost na postup při jednání Krajského obchodního soudu v Ostravě v řízení pod sp. zn. 19 Cm 259/97, ukončeném rozsudkem, čj. 19 Cm 259/97-27, ze dne 7. 2. 2000. Spolu s uvedenou stížností podala navrhovatelka i návrh na povolení obnovy řízení.

Vzhledem k tomu, že podaný návrh nesplňoval všechny náležitosti, vyžadované zákonem č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů (dále jen "zákon o Ústavním soudu"), byla navrhovatelka vyzvána ve smyslu § 41 písm. b) cit. zákona k odstranění vad návrhu ve lhůtě, která jí byla stanovena na 15 dnů. Výzva byla navrhovatelce doručena dne 19. 4. 2000. Lhůta k odstranění vad návrhu uplynula dne 4. 5. 2000. Navrhovatelka požádala dne 11. 5. 2000 o prodloužení lhůty k odstranění vad. Vzhledem k důvodům v žádosti uvedeným Ústavní soud přípisem ze dne 7. 6. 2000, doručeným dne 9. 6. 2000 jednatelce výše uvedené obchodní společnosti, prodloužil lhůtu k odstranění vad do 30. 6. 2000. V prodloužené lhůtě navrhovatelka vady podání neodstranila, pouze dne 7. 7. 2000 bylo Ústavnímu soudu doručeno její sdělení, že dne 9. 6. 2000 předmětnou věc předala ke zpracování advokátní kanceláři.

S ohledem na to, že navrhovatelka neodstranila vady návrhu ani ve lhůtě dodatečně prodloužené, nezbylo Ústavnímu soudu než návrh na zahájení řízení o ústavní stížnosti podle § 43 odst. 1 písm. a) zákona o Ústavním soudu, odmítnout.

P o u č e n í : Proti tomuto usnesení není odvolání přípustné.

V Brně dne 17. července 2000

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/III-US-208/2000-2000)
