# Ústavní soud, sp. zn. III.ÚS 199/2000

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: III.ÚS 199/2000
- ECLI: ECLI:CZ:US:2000:3.US.199.2000
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 1. 9. 2000
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: základní práva a svobody/svoboda osobní/obvinění a stíhání
- Klíčová slova: vazba/důvody, presumpce/neviny
- Dotčené předpisy: 141/1961 Sb., čl.

## Výrok

Návrh se o d m í t á .

## Odůvodnění

Navrhovatel podal dne 29. 3. 2000 návrh na zahájení řízení o ústavní stížnosti, který byl doručen Ústavnímu soudu dne 30. 3. 2000. Návrh směřoval proti postupu orgánů činných v trestním řízení.

Vzhledem k tomu, že podaný návrh nesplňoval náležitosti stanovené zák. č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů (dále jen "zákon o Ústavním soudu"), byl navrhovatel vyzván k odstranění vad podání ve lhůtě, která mu byla stanovena na 30 dnů. Výzva k odstranění vad byla navrhovateli doručena na adresu přechodného pobytu dne 15. 6. 2000. Lhůta uplynula dne 15. 7. 2000. Protože konec lhůty připadl na sobotu, je ve smyslu § 63 zákona o Ústavním soudu a § 57 odst. 2 občanského soudního řádu posledním dnem lhůty nejblíže následující pracovní den, tj. pondělí dne 17. 7. 2000.

Vzhledem k tomu, že navrhovatel neodstranil vady podání ve lhůtě k tomu stanovené, nezbylo Ústavnímu soudu než návrh na zahájení řízení o ústavní stížnosti podle § 43 odst. 1 písm. a) zákona o Ústavním soudu, odmítnout.

P o u č e n í : Proti tomuto usnesení není odvolání přípustné.

V Brně dne 1. září 2000

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/III-US-199/2000-2000)
