# Ústavní soud, sp. zn. III.ÚS 195/97

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: III.ÚS 195/97
- ECLI: ECLI:CZ:US:1997:3.US.195.97
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 7. 8. 1997
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: právo na soudní a jinou právní ochranu /specifika trestního řízení /žádný trestný čin a trest bez (předchozího) zákona

## Text rozhodnutí

III. ÚS 195/97
ČESKÁ REPUBLIKA

USNESENÍ
Ústavního soudu České republiky
Ústavní soud České republiky rozhodl ve věci ústavní stížnosti P.K
takto:
Návrh se odmítá .
Odůvodnění
Navrhovatel podal dne 2. 6. 1997 ústavní stížnost, která byla doručena Ústavnímu soudu dne 4. 6. 1997.

Vzhledem k tomu, že uvedený návrh nesplňoval všechny náležitosti vyžadované zákonem č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, byl navrhovatel vyzván ve smyslu ust. § 41 písm. b) cit. zákona k odstranění vad návrhu ve lhůtě, která mu byla stanovena na 30 dnů. Výzva byla navrhovateli doručena dne 26. 6. 1997. Lhůta uplynula dne 26. 7. 1996. Vzhledem k tomu, že poslední den lhůty připadl na sobotu, končí lhůta k odstranění vad dne 28.7. 1997.

Vzhledem k tomu, že navrhovatel neodstranil vady návrhu ve lhůtě k tornu určené, nezbylo Ústavnímu soudu než návrh na zahájení řízení o ústavní stížnosti podle § 43 odst. 1 písm. a) zák. č. 182/1993 Sb., odmítnout.

P o u č e n í: Proti tomuto usnesení není odvolání přípustné.

V Brně dne 7. srpna 1997
JUDr.Vladimír JURKA soudce Ústavního soudu

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/III-US-195/97-97)
