# Ústavní soud, sp. zn. III.ÚS 189/03

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: III.ÚS 189/03
- ECLI: ECLI:CZ:US:2003:3.US.189.03
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 23. 6. 2003
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: základní práva a svobody/právo vlastnit a pokojně užívat majetek/ukládání daní a poplatků
- Klíčová slova: výkon rozhodnutí, daň/nedoplatek, cena
- Dotčené předpisy: 337/1992 Sb., § 1, § 73

## Výrok

Návrh se o d m í t á .

## Odůvodnění

Stěžovatelé podali dne 8. 4. 2003 podání, které směřovalo proti rozhodování finančních orgánů, a to Finančního úřadu Praha - západ a Ministerstva financí.

Protože uvedený návrh nesplňoval všechny náležitosti vyžadované zákonem č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů (dále jen "zákon o Ústavním soudu"), byli stěžovatelé ve smyslu ustanovení § 41 písm. b) citovaného zákona vyzváni k odstranění vad návrhu ve lhůtě, která jim byla stanovena na 30 dnů. Výzva byla stěžovatelů, doručena dne 14. 5. 2003. Lhůta k odstranění vad skončila dne 13. 6. 2003.

Ve lhůtě stěžovatelé zaslali Ústavnímu soudu přípis, v němž sdělili, že jakékoliv doplnění a odstranění vad je zcela zbytečné, protože Ústavní soud by se zabýval jen tím, zda ze strany finančních orgánů byl porušen zákon a ne tím, zda notářka napsala nevýhodnou kupní smlouvu v jejich neprospěch. Uvedené podání však nelze považovat za odstranění vad uvedených ve výzvě.

Vzhledem k tomu, že stěžovatelé neodstranili vady návrhu ve lhůtě k tomu určené, nezbylo Ústavnímu soudu než návrh na zahájení řízení podle § 43 odst. 1 písm. a) zákona o Ústavním soudu, odmítnout.

P o u č e n í : Proti tomuto usnesení není odvolání přípustné.

V Brně dne 23. června 2003

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/III-US-189/03-03)
