# Ústavní soud, sp. zn. III.ÚS 1887/07

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: III.ÚS 1887/07
- ECLI: ECLI:CZ:US:2007:3.US.1887.07.1
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 5. 10. 2007
- Datum zveřejnění: 18. 10. 2007

## Výrok

Ústavní stížnost se odmítá.

## Odůvodnění

Ústavnímu soudu bylo dne 24. července 2007 doručeno podání navrhovatele označené jako ,,Ústavní stížnost proti usnesení Vrchního soudu v Praze sp. zn. To 52/2007". Toto podání obsahovalo toliko sdělení, že je stěžovatel ve stanovené lhůtě doplní tak, aby splňovalo náležitosti vyžadované zákonem č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů (dále jen "zákon o Ústavním soudu"). Stěžovatel zejména nebyl zastoupen advokátem ve smyslu § 30 odst. 1 zákona o Ústavním soudu. Přípisem ze dne 13. srpna 2007 byl navrhovatel vyzván k odstranění vad podání, k čemuž mu byla stanovena 30denní lhůta od doručení výzvy a stěžovatel byl zároveň poučen o zákonných náležitostech návrhu. Výzva k odstranění vad byla navrhovateli doručena dne 20. 8. 2007.

Dne 14. 9. 2007 byl Ústavnímu soudu doručen další přípis stěžovatele, v němž své původní podání doplňoval, ani nadále však nebyl zastoupen advokátem. Konec výše uvedené lhůty pro odstranění vad podání připadl na 23. září 2007.

Vzhledem k tomu, že navrhovatel neodstranil vady návrhu ve lhůtě k tomu určené, nezbylo Ústavnímu soudu, než jeho návrh podle § 43 odst. 1 písm. a) zákona o Ústavním soudu odmítnout, jak je z výroku tohoto usnesení patrno.

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/III-US-1887/07-1)
