# Ústavní soud, sp. zn. III.ÚS 186/99

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: III.ÚS 186/99
- ECLI: ECLI:CZ:US:1999:3.US.186.99
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 9. 6. 1999
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: právo na soudní a jinou právní ochranu

## Výrok

Návrh se o d m í t á .

## Odůvodnění

Navrhovatel podal dne 12. 4. 1999 ústavní stížnost, která byla doručena Ústavnímu soudu dne 13. 4. 1999. Ústavní stížnost směřovala proti usnesení Okresního státního zastupitelství v Rychnově nad Kněžnou, čj. Pn 100/92, ze dne 5. 1. 1993 a proti sdělení Krajského státního zastupitelství v Hradci Králové ze dne 28. 6. 1994, čj. KZn 119/94-16, kterým byl navrhovatel vyrozuměn o odložení jeho podnětu k přezkoumání postupu orgánů činných v trestním řízení ve věci podaného trestního oznámení.
Protože podaný návrh nesplňoval všechny náležitosti vyžadované zák. č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů (dále jen "zákon o Ústavním soudu"), byl navrhovatel podle § 41 písm. b) cit. zákona vyzván k odstranění vad podání ve lhůtě, která mu byla stanovena na 15 dnů. Výzva k odstranění vad byla navrhovateli doručena dne 10. 5. 1999, lhůta k odstranění vad pak uplynula dne 25. 5. 1999.
Vzhledem k tomu, že navrhovatel neodstranil vady návrhu ve lhůtě k tomu určené, nezbylo Ústavnímu soudu než návrh na zahájení řízení o ústavní stížnosti podle § 43 odst. 1 písm. a) zákona o Ústavním soudu, odmítnout.

P o u č e n í : Proti tomuto usnesení není odvolání přípustné.

V Brně dne 9. června 1999

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/III-US-186/99-99)
