# Ústavní soud, sp. zn. III.ÚS 175/2000

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: III.ÚS 175/2000
- ECLI: ECLI:CZ:US:2000:3.US.175.2000
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 15. 5. 2000
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: právo na soudní a jinou právní ochranu /specifika trestního řízení
- Dotčené předpisy: 140/1961 Sb., § 250; 141/1961 Sb., § 36, § 39

## Výrok

Návrh se o d m í t á .

## Odůvodnění

Navrhovatel podal dne 17. 3. 2000 návrh na zahájení řízení o ústavní stížnosti, který byl doručen Ústavnímu soudu dne 20. 3. 2000. Návrh směřoval proti číslem neoznačenému rozsudku Krajského soudu v Praze a rovněž neoznačenému rozsudku Okresního soudu v Kladně, které byly vydány v trestním řízení vedeném pod sp. zn. 4 T 159/98.

Protože uvedený návrh nesplňoval všechny náležitosti vyžadované zákonem č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů (dále jen "zákon o Ústavním soudu"), byl navrhovatel vyzván podle § 41 písm. b) cit. zákona k odstranění vad návrhu ve lhůtě, která mu byla stanovena na 30 dnů. Výzva byla navrhovateli doručena dne 30. března 2000. Lhůta skončila v sobotu dne 29. dubna 2000. Vzhledem k tomu, že konec lhůty připadl na sobotu je podle § 63 zákona o Ústavním soudu a § 57 odst. 2 občanského soudního řádu posledním dnem lhůty nejblíže následující pracovní den, tj. úterý 2. května 2000.

Vzhledem k tomu, že navrhovatel neodstranil vady návrhu ve lhůtě k tomu určené, nezbylo Ústavnímu soudu než návrh na zahájení řízení o ústavní stížnosti podle § 43 odst. 1 písm. a) zákona o Ústavním soudu, odmítnout.

P o u č e n í : Proti tomuto usnesení není odvolání přípustné.

V Brně dne 15. května 2000

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/III-US-175/2000-2000)
