# Ústavní soud, sp. zn. III.ÚS 173/01

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: III.ÚS 173/01
- ECLI: ECLI:CZ:US:2001:3.US.173.01
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 30. 8. 2001
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: právo na soudní a jinou právní ochranu

## Výrok

Návrh se o d m í t á .

## Odůvodnění

Navrhovatelka podala dne 20. 3. 2001 návrh na zahájení řízení o ústavní stížnosti (dále jen "návrh"), který byl doručen Ústavnímu soudu dne 21. 3. 2001. Návrh směřoval proti rozsudku Krajského soudu v Českých Budějovicích, č.j. 19 Co 330/2000-35, ze dne 29. 2. 2000.

Podle § 72 odst. 2 zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů (dále jen "zákon o Ústavním soudu"), lze ústavní stížnost podat ve lhůtě 60 dnů. Lhůta počíná dnem doručení rozhodnutí o posledním opravném prostředku, který zákon k ochraně práva poskytuje.

Podle sdělení Okresního soudu v Prachaticích ze dne 16. 7. 2001, sp. zn. 6 C 686/98-58, byl napadený rozsudek Krajského soudu v Českých Budějovicích doručen navrhovatelce dne 27. 3. 2000. Podle výše uvedeného ustanovení tímto dnem počala plynout lhůta pro podání ústavní stížnosti. Lhůta uplynula dne 25. 5. 2000.

Vzhledem k výše uvedeným skutečnostem nezbylo Ústavnímu soudu než návrh na zahájení řízení o ústavní stížnosti podle § 43 odst. 1 písm. b) zákona o Ústavním soudu, odmítnout jako návrh podaný po lhůtě stanovené pro jeho podání tímto zákonem.

P o u č e n í : Proti tomuto usnesení není odvolání přípustné.

V Brně dne 30. srpna 2001

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/III-US-173/01-01)
