# Ústavní soud, sp. zn. III.ÚS 170/94

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: III.ÚS 170/94
- ECLI: ECLI:CZ:US:1994:3.US.170.94
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 14. 12. 1994
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: základní práva a svobody/svoboda osobní/obvinění a stíhání; právo na soudní a jinou právní ochranu; právo na soudní a jinou právní ochranu /specifika trestního řízení

## Výrok

Návrh se o d m í t á .

## Odůvodnění

Dne 30.10.1994 podal navrhovatel Ústavnímu soudu ČR ústavní stížnost, kterou tento obdržel dne 1.11.1994. Ústavní stížnost směřuje proti rozsudku Městského soudu v Brně, sp. zn. 7 T 152/93 ze dne 23.5.1994, a proti usnesení Krajského soudu v Brně, sp. zn. 8 To 298/94 ze dne 1.9.1994.

Protože uvedený návrh na zahájení řízení neměl náležitosti podle zákona č. 182/93 Sb., vyrozuměl o tom Ústavní soud navrhovatele a určil mu lhůtu k odstranění vad návrhu a tuto lhůtu stanovil na 30 dnů ode dne doručení výzvy k odstranění vad návrhu.

Tato výzva byla navrhovateli doručena dne 7.11.1994 a stanovená lhůta tak uplynula dnem 7. prosince 1994, přičemž vady návrhu v této lhůtě odstraněny nebyly.

Ústavnímu soudu ČR tedy s ohledem na uvedené skutečnosti nezbylo, než usnesením návrh podle § 43 odst. 1 písm. a) zákona č. 182/93 Sb. odmítnout, protože navrhovatel neodstranil vady návrhu ve lhůtě mu k tomu určené.

P o u č e n í : Proti tomuto rozhodnutí není odvolání přípustné.

V Brně dne 14. prosince 1994

JUDr. Vladimír JURKA
soudce Ústavního soudu

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/III-US-170/94-94)
