# Ústavní soud, sp. zn. III.ÚS 169/95

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: III.ÚS 169/95
- ECLI: ECLI:CZ:US:1995:3.US.169.95
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 8. 9. 1995
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: právo na soudní a jinou právní ochranu; hospodářská, sociální a kulturní práva/právo na příznivé životní prostředí

## Text rozhodnutí

III. ÚS 169/95-15 ČESKÁ REPUBLIKA
USNESENÍ

Ústavního soudu České republiky
Ústavní soud České republiky rozhodl ve věci navrhovatele PhDr. P.M., o návrhu ze dne 21. června 1995, t a k t o :

Návrh se o d m í t á.
O d ů v o d n ě n í :

Návrhem podaným Ústavnímu soudu České republiky dne 23. června 1995 se navrhovatel domáhal přezkoumání rozsudku Obvodního soudu pro Prahu 1 ze dne 10. února 1995, sp. zn. 12 C 1/95, rozhodnutí Magistrátu hlavního města Prahy ze dne 29. srpna 1994 a rozhodnutí M.ú., z 18. července 1994. Dále navrhoval, aby Ústavní soud odložil vykonatelnost rozhodnutí odboru dopravy Magistrátu hlavního města Prahy ze dne 29. srpna 1994.
K tomu, aby předmětný návrh mohl být ve smyslu zákona č. 182/1993 Sb. kvalifikován jako ústavní stížnost, Ústavní soud České republiky vyzval dne 27. června 1995 navrhovatele k odstranění vad návrhu, přičemž mu za tímto účelem stanovil lhůtu 15 dnů ode dne doručení výzvy, a současně jej poučil

III. ÚS 169/95-16

o následcích neodstranění vytčených vad. K žádosti navrhovatele byla pak lhůta prodloužena do 5. září 1995.
Navrhovatel vady návrhu ani v prodloužené lhůtě neodstranil, zejména nesplnil povinnost být v řízení před Ústavním soudem ČR zastoupen advokátem /§ 30 zákona č. 182/1993 Sb./. Důvody pro další prodloužení lhůty shledány nebyly, když od výzvy k odstranění vad, doručené navrhovateli 4. července 1995, do konce prodloužené lhůty k 5. září 1995 uplynula doba dvou měsíců, během nichž bylo nepochybně v možnostech navrhovatele vady návrhu odstranit.

Pro výše uvedené Ústavní soud České republiky podle § 43 odst. 1 písm. a) zákona č. 182/1993 Sb. návrh odmítl.

Poučení: Proti tomuto usnesení není odvolání přípustné.

V Brně 8. září 1995

JUDr. Pavel Holländer
soudce zpravodaj

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/III-US-169/95-95)
