# Ústavní soud, sp. zn. III.ÚS 157/03

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: III.ÚS 157/03
- ECLI: ECLI:CZ:US:2003:3.US.157.03
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 26. 5. 2003
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: základní práva a svobody/svoboda osobní
- Dotčené předpisy: 2/1993 Sb., čl. 36 odst.1

## Výrok

Návrh se odmítá.

## Odůvodnění

Formálně vadným návrhem na zahájení řízení o ústavní stížnosti navrhovatel vyslovil svůj nesouhlas s rozsudkem Krajského soudu v Ostravě (30 T 8/2002) a s na něj navazujícím, blíže neoznačeným, rozhodnutím Vrchního soudu v Olomouci.

Návrh nebyl podán v souladu s formálními podmínkami pro řízení o ústavní stížnosti před Ústavním soudem podle zák. č. 182/1993 Sb., ve znění pozdějších předpisů (dále jen zákon). Především k němu nebyla přiložena kopie rozhodnutí o posledním prostředku, který zákon k ochraně práva poskytuje (§ 72 odst. 4 zákona), z návrhu dále nebylo patrno, čeho se jím navrhovatel domáhá (§ 34 odst. 1 zákona) a nadto nebyl předložen v potřebném počtu vyhotovení (§ 34 odst. 2 zákona). Rovněž tak navrhovatel nebyl zastoupen advokátem (§ 30 odst. 1 zákona).

Tyto formální vady byly navrhovateli vytknuty výzvou Ústavního soudu (č. l. 2 spisu), kterou stěžovatel dle doručenky převzal dne 4. dubna 2003, a k jejich odstranění mu byla stanovena lhůta v trvání 30 dnů.

Navrhovatel v této lhůtě (lhůta skončila dne 5. května 2003) vytknuté formální vady neodstranil; návrh navrhovatele byl proto odmítnut [§ 43 odst. 1 písm. a) zákona], jak je z výroku tohoto usnesení patrno.

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/III-US-157/03-03)
