# Ústavní soud, sp. zn. III.ÚS 156/03

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: III.ÚS 156/03
- ECLI: ECLI:CZ:US:2003:3.US.156.03
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 1. 7. 2003
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: právo na soudní a jinou právní ochranu
- Klíčová slova: soudce/podjatost
- Dotčené předpisy: 2/1993 Sb., čl. 37 odst.2; 99/1963 Sb., § 14

## Výrok

Návrh se o d m í t á .

## Odůvodnění

Navrhovatel podal dne 25. 3. 2003 návrh na zahájení řízení o ústavní stížnosti (dále jen "návrh"), který byl doručen Ústavnímu soudu dne 26. 3. 2003. Návrh směřoval proti usnesení Nejvyššího správního soudu sp. zn. 5 Ads 11/2003-10 a usnesení Krajského soudu v Brně sp.zn. 32 Ca 168/2002.

Protože uvedený návrh nesplňoval všechny náležitosti vyžadované zákonem č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů (dále jen "zákon o Ústavním soudu"), byl navrhovatel podle § 41 písm. b) citovaného zákona vyzván k odstranění vad návrhu ve lhůtě, která mu byla stanovena na 30 dnů. Výzva byla navrhovateli doručena dne 3. 4. 2003. Ve lhůtě požádal navrhovatel o prodloužení lhůty k odstranění vad, jeho žádosti Ústavní soud vyhověl a lhůtu k odstranění vad prodloužil do 15. 6. 2003. Vzhledem k uvedenému prodloužení lhůty uplynula lhůta k odstranění vad podání dne 15. 6. 2003. Vzhledem k tomu, že konec lhůty připadl na neděli, je posledním dnem lhůty nejblíže následující pracovní den, tj. pondělí 16. 6. 2003.

Vzhledem k tomu, že navrhovatel neodstranil vady návrhu ve lhůtě k tomu stanovené, nezbylo Ústavnímu soudu než návrh na zahájení řízení o ústavní stížnosti podle § 43 odst. 1 písm. a) zákona o Ústavním soudu, odmítnout.

P o u č e n í : Proti tomuto usnesení není odvolání přípustné.

V Brně dne 1. července 2003

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/III-US-156/03-03)
