# Ústavní soud, sp. zn. III.ÚS 145/2000

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: III.ÚS 145/2000
- ECLI: ECLI:CZ:US:2000:3.US.145.2000
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 4. 5. 2000
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: právo na soudní a jinou právní ochranu /specifika trestního řízení
- Dotčené předpisy: 141/1961 Sb., § 164 odst.3, § 166 odst.2, § 186

## Výrok

Návrh se o d m í t á .

## Odůvodnění

Stěžovatel podal dne 6. 3. 2000 návrh na zahájení řízení o ústavní stížnosti, který byl doručen Ústavnímu soudu dne 8. 3. 2000. Podaným návrhem se stěžovatel domáhal přezkoumání postupu orgánů činných v trestním řízení, které je vedeno proti němu.

Vzhledem k tomu, že uvedený návrh nesplňoval všechny náležitosti vyžadované zák. č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů (dále jen "zákon o Ústavním soudu"), byl stěžovatel vyzván ve smyslu § 41 písm. b) cit. zákona k odstranění vad návrhu ve lhůtě, která mu byla stanovena na 30 dnů. Výzva byla navrhovateli doručena dne 17. 3. 2000. Lhůta k odstranění vad uplynula dne 16. 4. 2000. Protože poslední den lhůty připadl na neděli, je podle § 63 zákona o Ústavním soudu a § 57 odst. 2 občanského soudního řádu posledním dnem lhůty nejblíže následující pracovní den, tj. pondělí 17. 4. 2000.

S ohledem na to, že stěžovatel neodstranil vady návrhu ve lhůtě k tomu určené, nezbylo Ústavnímu soudu než návrh na zahájení řízení o ústavní stížnosti podle § 43 odst. 1 písm. a) zákona o Ústavním soudu, odmítnout.

P o u č e n í : Proti tomuto usnesení není odvolání přípustné.

V Brně dne 4. května 2000

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/III-US-145/2000-2000)
