# Ústavní soud, sp. zn. III.ÚS 1422/07

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: III.ÚS 1422/07
- ECLI: ECLI:CZ:US:2007:3.US.1422.07.1
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 19. 12. 2007
- Datum zveřejnění: 7. 1. 2008

## Výrok

Ústavní stížnost se odmítá.

## Odůvodnění

V ústavní stížnosti, podané k poštovní přepravě dne 31. 5. 2007, stěžovatelka navrhla, aby Ústavní soud zrušil v záhlaví označená rozhodnutí obecných soudů, majíc za to, že jimi byla porušena její ústavně zaručená práva (podle čl. 36 odst. 1, čl. 37 odst. 2 a 3 a čl. 38 odst. 2 Listiny základních práv a svobod).

Podle údajů doručenky, jejíž kopii si Ústavní soud vyžádal ze spisu Krajského soudu v Ostravě, sp. zn. 23 C 69/2003, provozovatel poštovních služeb ústavní stížností napadené usnesení odvolacího soudu dne 29. 3. 2007 bez předchozího pokusu o jeho doručení ("na žádost adresáta") uložil ve své provozovně (§ 46 odst. 3 a § 50b odst. 1 o.s.ř.). Stěžovatelka si zásilku vyzvedla osobně dne 31. 3. 2007.

Podle § 72 odst. 3 zákona, lze ústavní stížnost podat ve lhůtě 60 dnů od doručení rozhodnutí o posledním procesním prostředku, který zákon stěžovateli k ochraně jeho práva poskytuje.

V dané věci byl tento poslední opravný prostředek doručen stěžovatelce dne 31. 3. 2007 (§ 50b odst. 1, § 57 odst. 2 o.s.ř.), a dnem následujícím počala běžet výše uvedená lhůta 60 dnů; posledním dnem lhůty pak byl den 30. 5. 2007. Byla-li ústavní stížnost podána až 31. 5. 2007, stalo se tak po jejím uplynutí. Připomíná se, že zmeškání této lhůty podle konstantní judikatury Ústavního soudu nelze prominout.

V důsledku toho nezbylo než soudcem zpravodajem (mimo ústní jednání) ústavní stížnost podle § 43 odst. 1 písm. b) zákona odmítnout, neboť je návrhem podaným po lhůtě stanovené tímto zákonem.

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/III-US-1422/07-1)
