# Ústavní soud, sp. zn. III.ÚS 132/97

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: III.ÚS 132/97
- ECLI: ECLI:CZ:US:1997:3.US.132.97
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 10. 6. 1997
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: základní práva a svobody/právo vlastnit a pokojně užívat majetek

## Text rozhodnutí

III. ÚS 132/97
ČESKÁ REPUBLIKA
USNESENÍ

Ústavního soudu České republiky
Ústavní soud rozhodl ve věci ústavní stížnosti J.K.,

t a k t o

Návrh se o d m í t á
O d ů v o d n ě n í

Navrhovatelka podala dne 16. 4. 1997 ústavní stížnost, která byla doručena Ústavnímu soudu dne 18. 4. 1997.

Protože uvedený návrh nesplňoval všechny náležitosti - vyžadované zákonem č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, byla navrhovatelka vyzvána ve smyslu ustanovení § 41 písm. b) cit. zákona k odstranění vad návrhu ve lhůtě, která jí byla stanovena na 15 dnů.. Tuto výzvu navrhovatelka obdržela dne 2. 5. 1997. Vzhledem k tomu, že konec stanovené lhůty připadl na den 17. 5. 1997 (sobota), byl posledním dnem lhůty k odstranění vad podání den 19. 5. 1997.

S ohledem na to, že navrhovatelka neodstranila vady návrhu ve lhůtě jí k tomu určené, nezbylo Ústavnímu soudu než návrh podle § 43 odst. 1 písm. a) zák. č. 182/1993.Sb. odmítnout.

Poučení:. Proti tomuto usnesení není odvolání přípustné.
V Brně dne 10. června 1997 JUDr.Vladimír JURKA
soudce Ústavního soudu

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/III-US-132/97-97)
