# Ústavní soud, sp. zn. III.ÚS 120/05

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: III.ÚS 120/05
- ECLI: ECLI:CZ:US:2005:3.US.120.05
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 21. 4. 2005
- Datum zveřejnění: 20. 12. 2007
- Předmět řízení: právo na soudní a jinou právní ochranu

## Výrok

Návrh se o d m í t á .

## Odůvodnění

Ústavnímu soudu bylo 3. března 2005 Nejvyšším soudem České republiky postoupeno podání stěžovatele, které adresoval "Ústavnímu soudu ČR", avšak uvedl adresu sídla Nejvyššího soudu. Stěžovatel v něm žádal "Ústavní soud ČR" o přešetření a zjednání nápravy ve věci výše uvedených rozhodnutí. Výzvou ze dne 15. března 2005, doručení vykázáno dne 17. března 2005, byl navrhovatel vyzván k odstranění vad návrhu. K tomu byla stěžovateli určena lhůta 1 měsíce od doručení výzvy. Byl upozorněn, že jinak bude jeho návrh odmítnut podle ustanovení § 43 odst. 1 písm. a) zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů.

Ústavní soud konstatuje, že lhůta k odstranění vad návrhu uplynula dne 17. dubna 2005, aniž by vytýkané vady byly odstraněny. Ústavní soud proto usnesením podle § 43 odst. 1 písm. a) zákona o Ústavním soudu soudcem zpravodajem návrh odmítá.

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/III-US-120/05-05)
