# Ústavní soud, sp. zn. III.ÚS 118/2000

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: III.ÚS 118/2000
- ECLI: ECLI:CZ:US:2000:3.US.118.2000
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 3. 5. 2000
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: právo na soudní a jinou právní ochranu
- Klíčová slova: výživné
- Dotčené předpisy: 463/1991 Sb., čl.; 94/1963 Sb., čl.

## Výrok

N á v r h s e o d m í t á .

## Odůvodnění

Navrhovatel podal dne 23. 2. 2000 návrh na zahájení řízení o ústavní stížnosti, který byl Ústavnímu soudu doručen o den později. Předmětný návrh směřoval proti rozsudku Krajského soudu v Ostravě-pobočka v Olomouci ze dne 5. 8. 1999, čj. 40 Co 238/99-540.

Protože uvedený návrh nesplňoval všechny náležitosti vyžadované zákonem č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů, byl navrhovatel vyzván ve smyslu ustanovení § 41 písmeno b) cit. zákona k odstranění vad návrhu ve lhůtě, která mu byla stanovena na 30 dnů. Výzva byla navrhovateli doručena dne 13. 3. 2000. Konec výše uvedené lhůty připadl na den 12. 4. 2000.

S ohledem na to, že navrhovatel neodstranil vady návrhu ve lhůtě k tomu určené, nezbylo Ústavnímu soudu než návrh na zahájení řízení podle § 43 odst. 1 písmeno a) zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů, odmítnout.

P o u č e n í : Proti tomuto usnesení není odvolání přípustné.

V Brně dne 3. května 2000

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/III-US-118/2000-2000)
