# Ústavní soud, sp. zn. III.ÚS 117/02

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: III.ÚS 117/02
- ECLI: ECLI:CZ:US:2002:3.US.117.02
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 16. 4. 2002
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Klíčová slova: výkon rozhodnutí, opravný prostředek - řádný
- Dotčené předpisy: 99/1963 Sb., § 204, § 335

## Výrok

N á v r h s e o d m í t á .

## Odůvodnění

Navrhovatel podal dne 19. 2. 2002 návrh na zahájení řízení o ústavní stížnosti, který byl Ústavnímu soudu doručen o den později. Předmětný návrh směřoval proti usnesení Okresního soudu Praha-západ, čj. E 2055/2000-12.
Protože uvedený návrh nesplňoval všechny náležitosti vyžadované zákonem č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů, byl navrhovatel vyzván ve smyslu ustanovení § 41 písmeno b) cit. zákona k odstranění vad návrhu ve lhůtě, která mu byla stanovena na 30 dnů. Výzva byla navrhovateli doručena dne 5. 3. 2002. Konec výše uvedené lhůty připadl na den 4. 4. 2002.
S ohledem na to, že navrhovatel neodstranil vady návrhu ve lhůtě k tomu určené, nezbylo Ústavnímu soudu než návrh na zahájení řízení podle § 43 odst. 1 písmeno a) zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů, odmítnout.

P o u č e n í : Proti tomuto usnesení není odvolání přípustné.

V Brně dne 16. dubna 2002

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/III-US-117/02-02)
