# Ústavní soud, sp. zn. III.ÚS 111/97

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: III.ÚS 111/97
- ECLI: ECLI:CZ:US:1997:3.US.111.97
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 10. 6. 1997
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007

## Text rozhodnutí

III. ÚS 111/97 ČESKÁ REPUBLIKA
USNESENÍ

Ústavního soudu České republiky
Ústavní soud ČR rozhodl ve věci ústavní stížnosti ing. L.H.,
t a k t o
Návrh se o d m í t á
O d ů v o d n ě n í
Navrhovatel podal dne 28. 3. 1997 ústavní stížnost, která byla doručena Ústavnímu soudu dne 1. 4. 1994. Podaná ústavní stížnost směřovala proti rozsudku Krajského soudu v Hradci Králové, sp. zn. 20 Co 179/96, ve spojení s rozsudkem Okresního soudu v Rychnově nad Kněžnou, sp. zn. 6 C 99/95, ve věci přivolení k výpovědi z bytu a následného vyklizení bytu.

Protože uvedený návrh nesplňoval všechny náležitosti vyžadované zákonem č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, byl navrhovatel vyzván ve smyslu ustanovení § 41 písm. b) cit. zákona k odstranění vad návrhu ve lhůtě, která mu byla stanovena na 15 dnů. Výzva byla navrhovateli doručena dne 23. 4. 1997. Konec výše uvedené lhůty připadl na den 8. 5. 1997; a proto posledním dnem lhůty byl den 9. 5. 1997.

S ohledem na to, že navrhovatel neodstranil vady návrhu ve lhůtě k tomu určené, nezbylo Ústavnímu soudu ČR, než návrh na

zahájení řízení podle § 43 odst. 1 písm. a) zákona č. 182/1993 Sb. odmítnout.
Poučení: Proti tomuto usnesení není odvolání přípustné.
V Brně dne 10. června 1997
JUDr.Vladimír JURKA

soudce Ústavního soudu

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/III-US-111/97-97)
