# Ústavní soud, sp. zn. III.ÚS 106/94

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: III.ÚS 106/94
- ECLI: ECLI:CZ:US:1994:3.US.106.94
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 11. 10. 1994
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: základní práva a svobody/právo vlastnit a pokojně užívat majetek/restituce

## Výrok

Návrh se o d m í t á .

## Odůvodnění

Ústavní stížností, doručenou Ústavnímu soudu ČR dne 25. 7. 1994, domáhá se stěžovatel přezkumu rozhodnutí obecných soudů (Okresního soudu v Lounech ve věci 7 C 141/92 a Krajského soudu v Ústí nad Labem) a tvrdil, že oběma těmito rozsudky byl porušen zákon, když mimo jiné potvrzující rozsudek odvolacího soudu mu ke dni podání ústavní stížnosti nebyl doručen; podle přesvědčení stěžovatele obecné soudy nesprávně zhodnotily okolnosti (osobní nátlak tehdejšího předsedy MNV), v nichž spatřuje pojmové znaky tísně, v níž údajně při uzavírání kupní smlouvy stran nemovitosti jednal.

Odhlédnuto od merita věci, ústavní stížnost - podání, ze shora označeného dne, vykazovala formální vady, k jejichž odstranění byl stěžovatel vyzván přípisem Ústavního soudu ČR ze dne 16. 8. 1994 (doručeným mu dne 26. 8. 1994); takto stanovená lhůta k odstranění vytýkaných vad uplynula dnem 9. 9. 1994.

Jestliže stěžovatel předložil plnou moc jím pověřeného advokáta a současně podrobněji rozvedl svá předchozí stížnostní tvrzení v podání doručeném Ústavnímu soudu ČR dne 12. 9. 1994, stalo se tak již po lhůtě soudem určené.

Nezbylo proto než ústavní stížnost, mimo ústní jednání, o d m í t n o u t (§ 43 odst. 1 lit. a) zák. č. 182/93 Sb.).

P o u č e n í : Proti tomuto usnesení není odvolání přípustné (§ 43 odst. 2 zák. č. 182/93 Sb.).

V Brně dne 11. 10. 1994

JUDr. Vlastimil Ševčík
soudce ÚS ČR

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/III-US-106/94-94)
