# Ústavní soud, sp. zn. III.ÚS 101/04

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: III.ÚS 101/04
- ECLI: ECLI:CZ:US:2004:3.US.101.04
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 2. 4. 2004
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: základní práva a svobody/svoboda osobní
- Klíčová slova: svědek, důkaz/volné hodnocení
- Dotčené předpisy: 141/1961 Sb., § 209, § 2 odst.6

## Výrok

Návrh se odmítá.

## Odůvodnění

Navrhovatel podal dne 16. února 2004 návrh na zahájení řízení o ústavní stížnosti, který byl Ústavnímu soudu doručen dne 18. února 2004. V tomto návrhu namítá procesní i skutkové vady v trestní věci vedené u Krajského soudu v Ostravě, pobočka v Olomouci, pod sp. zn. 29 T 3/2002, ve které byl odsouzen pro trestný čin znásilnění podle § 241 odst. 1, 3 písm. b) tr. zák.

Protože uvedený návrh nesplňoval náležitosti vyžadované zákonem č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů (dále jen "zákon o Ústavním soudu"), byl navrhovatel vyzván k odstranění jeho vad, k čemuž mu byla stanovena 15 denní lhůta. Vady návrhu spočívaly v tom, že v něm nebylo uvedeno, které ústavně zaručené základní právo nebo svoboda mělo být porušeno a jakým zásahem orgánu veřejné moci se tak mělo stát [§ 75 odst. 1 písm. a) zákona o Ústavním soudu], navrhovatel nebyl zastoupen advokátem (§ 30 odst. 1 zákona o Ústavním soudu) a návrh nebyl předložen v potřebném počtu stejnopisů (§ 34 odst. 2 zákona o Ústavním soudu). Výzva k odstranění vad byla navrhovateli doručena dne 5. března 2004. Konec výše uvedené lhůty tedy připadl na 22. března 2004 (pondělí).

Vzhledem k tomu, že navrhovatel neodstranil vady návrhu ve lhůtě k tomu určené, nezbylo Ústavnímu soudu, než jeho návrh podle § 43 odst. 1 písm. a) zákona o Ústavním soudu odmítnout, jak je z výroku tohoto usnesení patrno.

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/III-US-101/04-04)
