# Ústavní soud, sp. zn. III.ÚS 100/05

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: III.ÚS 100/05
- ECLI: ECLI:CZ:US:2005:3.US.100.05
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 23. 3. 2005
- Datum zveřejnění: 17. 12. 2007
- Předmět řízení: právo na soudní a jinou právní ochranu /specifika trestního řízení
- Klíčová slova: důkaz/volné hodnocení
- Dotčené předpisy: 141/1961 Sb., § 125, § 2 odst.5, § 2 odst.6

## Výrok

Ústavní stížnost se odmítá.

## Odůvodnění

Stěžovatel se svou stížností, Ústavnímu soudu doručenou dne 23. 2. 2005 a k přepravě - jak patrno z razítka poštovního úřadu pro Prahu 7 - předanou dne 22. 2. 2005, domáhá z důvodů podrobně v ní rozvedených zrušení rozhodnutí obecných soudů v záhlaví označených.

Jak Ústavní soud zjistil dotazem u Obvodního soudu pro Prahu 2, doloženým fotokopií poštovních dodejek, bylo druhé z označených rozhodnutí - usnesení Městského soudu v Praze ze dne 21. 10. 2004, (jímž bylo zamítnuto odvolání stěžovatele proti prvému z označených rozhodnutí - rozsudku Obvodního soudu pro Prahu 2), doručeno stěžovateli dne 21. 12. 2004 a téhož dne bylo doručeno i jeho obhájci. Dnem následujícím po uvedeném datu tak stěžovateli počala běžet zákonná lhůta 60ti dnů, uvedená v ust. § 72 odst. 3 zák. č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů, která uplynula, s přihlédnutím k tomu, že její poslední den připadl na sobotu (§ 57 odst. 2 věta druhá o. s. ř.) dnem 21. 2. 2005. Jestliže tedy stěžovatel, jak shora uvedeno, podal ústavní stížnost teprve dne 22. 2. 2005, stalo se tak po uplynutí uvedené lhůty, zákonem stanovené pro její podání, a proto tato musela být jako opožděná podle § 43 odst. 1 písm. b) zák. č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů, odmítnuta.

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/III-US-100/05-05)
