# Ústavní soud, sp. zn. II.ÚS 758/02

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: II.ÚS 758/02
- ECLI: ECLI:CZ:US:2003:2.US.758.02
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 11. 3. 2003
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: základní práva a svobody/svoboda osobní
- Klíčová slova: důkaz/volné hodnocení
- Dotčené předpisy: 141/1961 Sb., § 2 odst.6; 2/1993 Sb., čl. 36 odst.1

## Výrok

Návrh se odmítá.

## Odůvodnění

Ústavnímu soudu bylo dne 10. 12. 2002 doručeno podání stěžovatele, kterým brojil proti rozhodnutí soudu ve své trestní věci. Vzhledem k tomu, že návrh nesplňoval náležitosti stanovené zákonem č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů (dále jen "zákon"), byl stěžovatel vyzván k odstranění vad svého podání ve lhůtě 30 dnů od doručení výzvy, s poučením, že nebudou-li vytýkané vady odstraněny, bude návrh odmítnut.

Doručení výzvy je vykázáno dne 21. 1. 2003 a lhůta k odstranění vad uplynula ve čtvrtek 20. února 2003. Do dnešního dne však stěžovatel vady svého podání neodstranil.

Za této situace, kdy navrhovatel i přes poučení o možných následcích neodstranění vad tyto vady svého podání ve stanovené lhůtě neodstranil, Ústavní soud soudcem zpravodajem návrh odmítl [§ 43 odst. 1 písm. a) zákona].

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/II-US-758/02-02)
