# Ústavní soud, sp. zn. II.ÚS 744/2000

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: II.ÚS 744/2000
- ECLI: ECLI:CZ:US:2001:2.US.744.2000
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 6. 2. 2001
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: právo na soudní a jinou právní ochranu
- Dotčené předpisy: 140/1961 Sb., čl.; 141/1961 Sb., čl.

## Výrok

Návrh se o d m í t á .

## Odůvodnění

Navrhovatelka svým návrhem doručeným Ústavnímu soudu dne 19. 12. 2000 brojí proti rozsudku Okresního soudu Plzeň -jih, ze dne 26. 10. 1999, sp.zn. 1 T 140/99, kterým byl pravomocně odsouzen pan F. V. za spáchání trestného činu ublížení na zdraví podle ustanovení § 224 odst. 1 a 2 trestního zákona k trestu odnětí svobody v trvání jednoho roku s podmíněným odkladem na tři roky a dále i k trestu zákazu činnosti spočívající v zákazu řízení motorových vozidel na dobu dvou roků. Tohoto trestného činu se měl odsouzený V. dopustit tím, že zavinil dopravní nehodu, při níž utrpěla cyklistka A. D. smrtelný úraz. V trestním řízení, které předcházelo vydání napadeného rozsudku, byla navrhovatelka poškozenou. Dle jejího názoru je rozsudek nepřiměřeně mírný a porušuje její blíže nespecifikovaná ústavně zaručená základní práva a svobody .

Vzhledem k tomu, že návrh nesplňoval náležitosti dle ustanovení § 30 odst. 1 a § 34 odst. 1 zákona č.182/1993 Sb., o Ústavním soudu, byla navrhovatelka vyzvána k odstranění vad svého podání ve lhůtě 15 dnů. Tento přípis byl navrhovatelce doručen dne 15. 1. 2001. Dne 30. 1. 2001 marně uplynula soudcovská lhůta určená k odstranění vad podání, aniž by tyto vady byly navrhovatelkou odstraněny.

Za této situace, kdy navrhovatelka i přes poučení vady svého podání ve stanovené lhůtě neodstranila, nezbylo Ústavnímu soudu než návrh odmítnout podle ust. § 43 odst. 1 písm. a) zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu.

P o u č e n í : Proti usnesení Ústavního soudu není odvolání přípustné.

V Brně dne 6. února 2001 JUDr. Jiří Malenovský
soudce zpravodaj

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/II-US-744/2000-2000)
