# Ústavní soud, sp. zn. II.ÚS 726/02

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: II.ÚS 726/02
- ECLI: ECLI:CZ:US:2003:2.US.726.02
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 13. 1. 2003
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: právo na soudní a jinou právní ochranu
- Klíčová slova: smlouva, promlčení
- Dotčené předpisy: 2/1993 Sb., čl. 36; 40/1964 Sb., § 114, § 518

## Výrok

Návrh se o d m í t á .

## Odůvodnění

Navrhovatel se svým návrhem obrátil na Ústavní soud se žádostí o přešetření postupu Krajského soudu v Brně a Okresního soudu Brno-venkov ve věci vedené pod sp.zn. 5 C 34/99.

Vzhledem k tomu, že návrh nesplňoval náležitosti dle ustanovení § 30 odst.1 a § 34 odst. 1 zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů, byl navrhovatel vyzván k odstranění vad svého podání ve lhůtě 21 dne s upozorněním, že, jestliže vytčené vady ve stanovené lhůtě neodstraní, bude jeho návrh podle § 43 odst. 1 písm. a) citovaného zákona odmítnut. Tento přípis byl navrhovateli doručen dne 13. 12. 2002.

Ústavní soud je nucen konstatovat, že dne 3. 1. 2003 marně uplynula soudcovská lhůta určená k odstranění vytčených vad podání, aniž je navrhovatel odstranil.

Za situace, kdy navrhovatel i přes poučení o možných následcích vady svého podání ve stanovené lhůtě neodstranil, nezbylo Ústavnímu soudu, než jeho návrh odmítnout podle ustanovení § 43 odst. 1 písm. a) zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů.

P o u č e n í : Proti usnesení Ústavního soudu není odvolání přípustné.

V Brně dne 13. ledna 2003 JUDr. Jiří Malenovský
soudce zpravodaj

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/II-US-726/02-02)
