# Ústavní soud, sp. zn. II.ÚS 695/02

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: II.ÚS 695/02
- ECLI: ECLI:CZ:US:2003:2.US.695.02
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 22. 1. 2003
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: základní práva a svobody/právo vlastnit a pokojně užívat majetek/ukládání daní a poplatků
- Klíčová slova: daň/nedoplatek
- Dotčené předpisy: 337/1992 Sb., čl.

## Výrok

Návrh se odmítá.

## Odůvodnění

Ústavnímu soudu byla dne 7. 11. 2002 doručena ústavní stížnost R.H. označená jako žádost o vydání předběžného opatření, kterou stěžovatel brojil proti postupu Finančního úřadu Trutnov, při vymáhání částky 13.510,- Kč.

Vzhledem k tomu, že návrh nesplňoval náležitosti stanovené zákonem č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů (dále jen "zákon"), byl stěžovatel poučen o náležitostech ústavní stížnosti a vyzván k odstranění vad svého podání ve lhůtě 30 dnů od doručení výzvy (§ 41 písm. b) zákona) s poučením, že pokud vady neodstraní, bude návrh podle ust. § 43, odst. 1 písm. a) zákona odmítnut. Toto vyrozumění bylo doručeno 30. 11. 2002 a lhůta k odstranění vad marně uplynula dne 31. 12. 2002. Do dnešního dne však stěžovatel vady svého podání neodstranil

Za situace, kdy navrhovatel i přes poučení o možných následcích neodstranění vad tyto vady svého podání ve stanovené lhůtě neodstranil, Ústavní soud soudcem zpravodajem návrh odmítl podle § 43 odst. 1 písm. a) zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů.

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/II-US-695/02-02)
