# Ústavní soud, sp. zn. II.ÚS 690/02

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: II.ÚS 690/02
- ECLI: ECLI:CZ:US:2003:2.US.690.02
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 8. 1. 2003
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: základní práva a svobody/svoboda osobní
- Klíčová slova: důkaz/volné hodnocení
- Dotčené předpisy: 141/1961 Sb., § 2 odst.6; 2/1993 Sb., čl. 40 odst.3

## Výrok

Návrh se o d m í t á .

## Odůvodnění

Navrhovatel napadá svým návrhem doručeným Ústavnímu soudu dne 5. 11. 2002 usnesení Krajského soudu v Hradci Králové ze dne 25. 6. 2002, čj. 2 Nt 52/2002-23, a Vrchního soudu v Praze ze dne 15. 8. 2002, čj. 7 To 100/02. Domnívá se, že uvedenými rozhodnutími došlo k porušení jeho ústavně zaručených práv.
Vzhledem k tomu, že návrh nesplňoval náležitosti dle ustanovení § 30 odst.1 a § 34 odst. 1 zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů, vyzval Ústavní soud navrhovatele k odstranění vad podání ve lhůtě 30 dnů s upozorněním, že, pokud vytčené vady ve stanovené lhůtě neodstraní, bude jeho návrh podle § 43 odst. 1 písm. a) citovaného zákona odmítnut. Tento přípis byl navrhovateli doručen dne 14. 11. 2002.
Ústavní soud konstatuje, že dne 16. 12. 2002 uplynula soudcovská lhůta určená k odstranění vytčených vad podání, aniž je navrhovatel odstranil.
Za situace, kdy navrhovatel i přes poučení o možných následcích vady svého podání ve stanovené lhůtě neodstranil, nezbylo Ústavnímu soudu, než jeho návrh odmítnout podle ustanovení § 43 odst. 1 písm. a) zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů.

P o u č e n í : Proti usnesení Ústavního soudu není odvolání přípustné.

V Brně dne 8. ledna 2003 JUDr. Jiří Malenovský
soudce zpravodaj

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/II-US-690/02-02)
