# Ústavní soud, sp. zn. II.ÚS 68/2000

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: II.ÚS 68/2000
- ECLI: ECLI:CZ:US:2000:2.US.68.2000
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 12. 4. 2000
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: základní práva a svobody/svoboda osobní/vazba
- Klíčová slova: vazba/důvody, presumpce/neviny
- Dotčené předpisy: 141/1961 Sb., § 67 odst.1 písm.a, § 67 odst.1 písm.b, § 67 odst.1 písm.c; 2/1993 Sb., čl. 8 odst.2, čl. 38 odst.2

## Text rozhodnutí

II. ÚS 68/2000

1
ČESKÁ REPUBLIKA
USNESENÍ
Ústavního o soudu
Ústavní soud České republiky rozhodl ve věci ústavní stížnosti P. F., proti usnesení Krajského soudu v Ostravě ze dne 17. 12. 1999, sp. zn. 1 To 1047/99, a usnesení Okresního soudu v Ostravě ze dne 27. 11. 1999, čj. Nt 3548/99-5, takto:
Ústavní stížnost se odmítá.
Odůvodnění:

Stěžovatel se obrátil na Ústavní soud s ústavní stížností, která byla Ústavnímu soudu doručena dne 3. 2. 2000. Stěžovatel ve své stížnosti uvedl, že usnesením Krajského soudu v Ostravě ze dne 17. 12. 1999, sp. zn. 1 To 1047/99, a usnesením Okresního soudu v Ostravě ze dne 27. 11. 1999, čj. Nt 3548/99-5, bylo porušeno jeho základní právo zaručené Listinou základních práv a svobod, konkrétně čl. 8 odst. 2 a čl. 38 odst. 2 a Mezinárodním paktem o občanských a politických právech, a to jeho čl. 9 odst. 1.

Vzhledem ke skutečnosti, že návrh na zahájení řízení neměl náležitosti podle zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů, Ústavní soud vyrozuměl stěžovatele o vadách návrhu a vyzval jej k jejich odstranění ve lhůtě 30 dnů ode dne doručení soudní výzvy. Vyrozumění o vadách bylo stěžovateli doručeno dne 25. 2. 2000. Stěžovatel na vyrozumění o vadách nijak nereagoval, vady návrhu na zahájení řízení neodstranil a lhůta tak marně uplynula dnem 27. 3. 2000.

Podle ustanovení § 43 odst. 1 písm. a) zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů, soudce zpravodaj mimo ústní jednání bez přítomnosti účastníků usnesením návrh odmítne, neodstranil-li navrhovatel vady
1

Vojtěch Cepl soudce Ústavního soudu
2
návrhu ve lhůtě k tomu určené. Podmínky tohoto ustanovení jsou naplněny, soudci zpravodaji proto nezbylo, než návrh odmítnout.
P o u č e n í: Proti rozhodnutí Ústavního soudu se nelze odvolat.
II. ÚS 68/2000
V Brně dne 12. 4. 2000

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/II-US-68/2000-2000)
