# Ústavní soud, sp. zn. II.ÚS 671/2000

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: II.ÚS 671/2000
- ECLI: ECLI:CZ:US:2001:2.US.671.2000
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 20. 11. 2001
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: právo na soudní a jinou právní ochranu
- Klíčová slova: pracovní poměr
- Dotčené předpisy: 65/1965 Sb., čl.; 99/1963 Sb., čl.

## Výrok

Ústavní stížnost se odmítá.

## Odůvodnění

Stěžovatelka se obrátila na Ústavní soud s ústavní stížností ze dne 14. 11. 2000, která byla Ústavnímu soudu doručena dne 15. 11. 2000, a která směřovala proti postupu Městského soudu v Brně ve věci neplatného rozvázání pracovního poměru a náhrady ušlé mzdy stěžovatelky.
Vzhledem ke skutečnosti, že návrh na zahájení řízení neměl náležitosti podle zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů, vyrozuměl Ústavní soud o tom stěžovatelku a určil ji lhůtu 30 dnů k odstranění vad návrhu.
Výzva Ústavního soudu byla stěžovatelce doručena dne 22. 12. 2000. Stěžovatelka vady návrhu ve stanovené lhůtě neodstranila a lhůta tak marně uplynula dnem 22. 1. 2001.
Podle ustanovení § 43 odst. 1 písm. a) zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů, soudce zpravodaj mimo ústní jednání bez přítomnosti účastníků usnesením návrh odmítne, neodstranil-li stěžovatel vady návrhu ve lhůtě k tomu určené. Podmínky tohoto ustanovení jsou naplněny, soudce zpravodaj proto podle citovaného ustanovení zákona o Ústavním soudu návrh odmítl.

P o u č e n í : Proti usnesení Ústavního soudu odvolání není přípustné.

V Brně dne 20. 11. 2001

Vojtěch Cepl
soudce Ústavního soudu

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/II-US-671/2000-2000)
