# Ústavní soud, sp. zn. II.ÚS 67/96

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: II.ÚS 67/96
- ECLI: ECLI:CZ:US:1996:2.US.67.96
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 16. 4. 1996
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: základní práva a svobody/právo vlastnit a pokojně užívat majetek/restituce

## Text rozhodnutí

II.ÚS 67/96
ČESKÁ REPUBLIKA
USNESENÍ
Ústavního soudu České republiky
Soudce zpravodaj Ústavního soudu České republiky mimo ústní jednání, bez přítomnosti účastníků, rozhodl o návrhu navrhovatele J.R., kterým podal stížnost na postup Krajského soudu v Českých Budějovicích ve věci vedené pod sp. zn. 10 Ca 529/95,

takto:
Návrh se odmítá.
Odůvodnění :

Dne 1.2. 1996 došel Ústavnímu soudu České republiky návrh pana J.R., jehož obsahem byla stížnost na postup Krajského soudu v Českých Budějovicích ve věci vedené pod sp. zn. 10 Ca 529/95. Navrhovatel v podání tvrdil, že rozsudkem Krajského soudu v Českých Budějovicích v označené věci došlo k poškození a popření občanských práv jeho matky M.R.
Vzhledem k obsahu návrhu, který by bylo možné posuzovat jako ústavní stížnost ve smyslu § 72 zák. č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů (dále jen zákon), pokud by byly splněny zákonem stanovené předpoklady, byl navrhovatel vyzván k odstranění vad návrhu.
Navrhovatel byl zejména upozorněn, že navrhovatel musí být zastoupen kvalifikovanou osobou, návrh musí mít obsahové náležitosti a musí být podán v dostatečném počtu vyhotovení. K odstranění vad byla navrhovateli stanovena lhůta patnácti dnů ode dne doručení vyrozumění.
Vyrozumění bylo navrhovateli doručeno dne 25.3. 1996. Ve stanovené lhůtě odeslal navrhovatel Ústavnímu soudu přípis, v němž sděluje, že na advokáta nemá finanční prostředky a k ostatním vadám návrhu se nevyjadřuje. Přípis byl Ústavnímu soudu doručen 26.3. 1996. Soudem stanovená lhůta k odstranění vad uplynula 9.4. 1996 a navrhovatel v ní vady návrhu neodstranil.

2 -
Vzhledem k těmto skutečnostem nezbylo, než předmětný návrh odmítnout podle § 43 odst. 1 písm. a) zákona, jak uvedeno ve výroku tohoto usnesení.

Poučení: Proti tomuto usnesení není odvolání přípustné.

V Brně, dne 16. 4.1996 JUDr. Ivana Janů
Soudce zpravodaj

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/II-US-67/96-96)
