# Ústavní soud, sp. zn. II.ÚS 669/2000

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: II.ÚS 669/2000
- ECLI: ECLI:CZ:US:2002:2.US.669.2000
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 6. 6. 2002
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: základní práva a svobody/právo vlastnit a pokojně užívat majetek; právo na soudní a jinou právní ochranu
- Klíčová slova: vlastnické právo/omezení, věcná břemena, vyvlastnění
- Dotčené předpisy: 2/1993 Sb., čl. 11, čl. 4; 50/1976 Sb., § 110 odst.3

## Výrok

Návrh se o d m í t á .

## Odůvodnění

Dne 15.11. 2000 byla Ústavnímu soudu doručena ústavní stížnost navrhovatelů sepsaná jejich právním zástupcem v plné moci advokátem JUDr. J. C. Ústavní stížnost směřovala proti rozsudku Krajského soudu v Brně ze dne 6. 9. 2000, čj. 30 Ca 154/2000-25, a proti rozhodnutí Magistrátu města Brna odboru územního a stavebního řízení ze dne 19. 1. 2000, čj. OÚSŘ U99/57058/Do.

Vzhledem k tomu, že výše uvedenému právnímu zástupci v plné moci byl podle sdělení České advokátní komory od 15. 11. 2001 pozastaven výkon advokacie z důvodu uvedeného v ustanovení § 9 odst. 1 písm. a) zákona č. 85/1996 Sb., o advokacii, ve znění pozdějších předpisů, vyzval Ústavní soud přípisem doručeným oproti podpisu dne 26. 4. 2002 navrhovateli F. K. a dne 29. 4. 2002 navrhovateli J. K., aby ve lhůtě 15 dnů od doručení přípisu odstranili vadu týkající se absence jejich právního zastoupení, neboť s odkazem na ustanovení § 30 a § 31 zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů, musí být účastníci řízení před Ústavním soudem zastoupeni advokátem na základě speciální plné moci. Navrhovatelé byli dále touto výzvou vyrozuměni, že neodstraní-li vytčené vady ve stanovené lhůtě, Ústavní soud jejich návrh ze dne 14. 11. 2000 odmítne podle ustanovení § 43 odst. 1 písm. a) zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů.

Ústavní soud je nucen konstatovat, že dne 14. 5. 2002 uplynula soudcovská lhůta určená k odstranění vytčených vad podání, aniž je navrhovatelé odstranili.

Za této situace, kdy navrhovatelé i přes poučení o možných následcích vady svého podání ve stanovené lhůtě neodstranili, nezbylo Ústavnímu soudu, než jejich návrh odmítnout podle ustanovení § 43 odst. 1 písm. a) zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů.

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/II-US-669/2000-2000)
