# Ústavní soud, sp. zn. II.ÚS 663/02

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: II.ÚS 663/02
- ECLI: ECLI:CZ:US:2002:2.US.663.02
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 6. 12. 2002
- Datum zveřejnění: 7. 11. 2007
- Předmět řízení: právo na soudní a jinou právní ochranu /spravedlivý proces
- Dotčené předpisy: 2/1993 Sb., čl. 36 odst.1; 99/1963 Sb., § 42 odst.4, § 79 odst.1

## Výrok

Návrh se o d m í t á .

## Odůvodnění

Navrhovatelé se svým návrhem doručeným Ústavnímu soudu dne 11. 10. 2002 obrátili na Ústavní soud se žádostí o přešetření postupu Okresního soudu v Hodoníně v řízení vedeném pod sp.zn. 7 C 429/92.
Vzhledem k tomu, že návrh nesplňoval náležitosti dle ustanovení § 30 odst.1 a § 34 odst. 1 zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů, byli navrhovatelé vyzváni k odstranění vad svého podání ve lhůtě 21 dne s upozorněním, že pokud vytčené vady ve stanovené lhůtě neodstraní, bude jejich návrh podle § 43 odst. 1 písm. a) citovaného zákona odmítnut. Tato výzva byla navrhovatelům dvěma samostatnými přípisy doručena dne 29. 10. 2002.
Ústavní soud je nucen konstatovat, že dne 19. 11. 2002 uplynula soudcovská lhůta určená k odstranění vytčených vad podání, aniž je navrhovatelé odstranili.
Za této situace, kdy navrhovatelé i přes poučení o možných následcích vady svého podání ve stanovené lhůtě neodstranili, nezbylo Ústavnímu soudu, než návrh podle ustanovení § 43 odst. 1 písm. a) zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů, odmítnout.

P o u č e n í : Proti usnesení Ústavního soudu není odvolání přípustné.

V Brně dne 6. prosince 2002

JUDr. Jiří Malenovský
soudce zpravodaj

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/II-US-663/02-02)
