# Ústavní soud, sp. zn. II.ÚS 66/04

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: II.ÚS 66/04
- ECLI: ECLI:CZ:US:2004:2.US.66.04
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 5. 5. 2004
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: právo na soudní a jinou právní ochranu /spravedlivý proces
- Klíčová slova: důkaz/volné hodnocení
- Dotčené předpisy: 2/1993 Sb., čl. 38 odst.2; 99/1963 Sb., § 132

## Výrok

Ústavní stížnost se odmítá.

## Odůvodnění

Ústavní soud obdržel dne 3. února 2004 ústavní stížnost stěžovatele, směřující proti průtahům v řízení o náhradu škody na zdraví a majetkové škody, způsobené špatnou léčbou, vedeného u Okresního soudu v Hradci Králové pod sp. zn. 12 C 44/2000. Uvedené podání nesplňovalo zákonné náležitosti ústavní stížnosti. Stěžovatel v ústavní stížnosti uvádí, že se zastupuje sám. Protože podání nesplňovalo náležitosti stanovené pro ústavní stížnost v § 30,
§ 31, § 34, § 72 zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů (dále jen "zákon"), vyzval Ústavní soud stěžovatele dopisem ze dne 9. března 2004 (stěžovateli doručen 1. dubna 2004) k odstranění vad podání. K tomu mu stanovil lhůtu 30 dnů od doručení výzvy k odstranění vad podání. Současně Ústavní soud stěžovatele upozornil, že nebudou-li vady ve stanovené lhůtě odstraněny, může Ústavní soud podání (ústavní stížnost) odmítnout ve smyslu § 43 zákona.
Podle § 43 odst. 1 písm. a) zákona, soudce zpravodaj mimo ústní jednání bez přítomnosti účastníků návrh odmítne, neodstraní-li navrhovatel vady návrhu ve lhůtě k tomu určené. Podmínky tohoto ustanovení byly splněny, neboť lhůta k odstranění vad marně uplynula dne 1. května 2004. Z tohoto důvodu nezbylo soudci zpravodaji než ústavní stížnost dle citovaného ustanovení odmítnout.

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/II-US-66/04-04)
