# Ústavní soud, sp. zn. II.ÚS 64/2000

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: II.ÚS 64/2000
- ECLI: ECLI:CZ:US:2000:2.US.64.2000
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 4. 4. 2000
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: právo na soudní a jinou právní ochranu
- Klíčová slova: vyhoštění
- Dotčené předpisy: 141/1961 Sb., § 350b

## Výrok

Návrh se odmítá.

## Odůvodnění

Dne 2. 2. 2000 došel Ústavnímu soudu České republiky návrh ze dne 27. 1. 2000, jehož obsahem byla stížnost proti rozsudku Okresního soudu v Plzni, sp. zn. Tr 122/1998, jímž byl stěžovatel odsouzen k trestu vyhoštění.
Podaný návrh neměl zákonem č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů (dále jen zákon), požadované náležitosti. Navrhovatel byl proto vyrozuměn o nutnosti jejich odstranění ve smyslu § 41 písm. b) zákona.
K odstranění vad návrhu mu byla určena čtyřicetidenní lhůta.
Vyrozumění o odstranění vad návrhu bylo navrhovateli doručeno dne 18. 2. 2000. Konec určené lhůty připadl na den 29. 3. 2000, tj. na středu.
Ústavnímu soudu nedošel ani do uvedeného data, ani po tomto datu, s podacím razítkem pošty alespoň 29. 3. 2000, perfektní návrh. Proto mu nezbylo, než návrh podle § 43 odst. 1 písm. a) zákona tímto usnesením odmítnout.

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/II-US-64/2000-2000)
