# Ústavní soud, sp. zn. II.ÚS 629/2000

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: II.ÚS 629/2000
- ECLI: ECLI:CZ:US:2001:2.US.629.2000.1
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 24. 1. 2001
- Datum zveřejnění: 22. 4. 2008
- Dotčené předpisy: 141/1961 Sb., § 158, § 159

## Výrok

Ústavní stížnost se odmítá.

## Odůvodnění

Stěžovatelé se obrátili na Ústavní soud s ústavní stížností ze dne 21. 10. 2000, která směřovala proti usnesení Okresního státního zastupitelství Brno-venkov ze dne 2. 10. 2000, č. j. Zn. 314/2000.

Vzhledem ke skutečnosti, že návrh na zahájení řízení neměl náležitosti podle zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavní soudu, ve znění pozdějších předpisů, vyrozuměl Ústavní soud podle ustanovení § 41 písm. b) citovaného zákona o tom stěžovatele a určil jim lhůtu 30 dnů k odstranění vad návrhu.

Výzva Ústavního soudu byla stěžovatelům doručena dne 21. 11. 2000, vady návrhu ve stanovené lhůtě odstraněny nebyly a lhůta tak marně uplynula dnem 21. 12. 2000.

Podle ustanovení § 43 odst. 1 písm. a) zákona č. 182/1993 Sb., o ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů, soudce zpravodaj mimo ústní jednání bez přítomnosti účastníků usnesením návrh odmítne, neodstranil-li stěžovatel vady návrhu ve lhůtě k tomu určené.
Podmínky tohoto ustanovení jsou naplněny, soudci zpravodaji proto nezbylo, než návrh odmítnout.

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/II-US-629/2000-1)
