# Ústavní soud, sp. zn. II.ÚS 620/2000

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: II.ÚS 620/2000
- ECLI: ECLI:CZ:US:2001:2.US.620.2000
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 3. 1. 2001
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: základní práva a svobody/ochrana lidské důstojnosti, osobní cti, dobré pověsti a jména
- Klíčová slova: přestupek
- Dotčené předpisy: 2/1993 Sb., čl. 10; 200/1990 Sb., § 46 odst.1; 328/1999 Sb., § 14 odst.1 písm.a

## Výrok

Ústavní stížnost se odmítá.

## Odůvodnění

Stěžovatel se obrátil na Ústavní soud s ústavní stížností ze dne 17. 10. 2000, která směřovala proti rozhodnutí Obvodního úřadu městské části Praha 9 ze dne 17. 10. 2000, sp. zn. R.OSO 1001/2000, o uložení blokové pokuty.
Vzhledem ke skutečnosti, že návrh na zahájení řízení neměl náležitosti podle zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů, vyrozuměl Ústavní soud podle ustanovení § 41 písm. b) citovaného zákona o tom stěžovatele a určil mu lhůtu 30 dnů k odstranění vad návrhu.
Výzva Ústavního soudu byla stěžovateli doručena dne 8. 11. 2000, vady návrhu ve stanovené lhůtě odstraněny nebyly a lhůta tak marně uplynula dnem 8. 12. 2000.
Podle ustanovení § 43 odst. 1 písm. a) zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů, soudce zpravodaj mimo ústní jednání bez přítomnosti účastníků usnesením návrh odmítne, neodstranil-li stěžovatel vady návrhu ve lhůtě k tomu určené. Podmínky tohoto ustanovení jsou naplněny, soudci zpravodaji proto nezbylo, než návrh odmítnout.
P o u č e n í : Proti rozhodnutí Ústavního soudu se nelze odvolat.

V Brně dne 3. 1. 2001
Vojtěch Cepl
soudce Ústavního soudu

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/II-US-620/2000-2000)
