# Ústavní soud, sp. zn. II.ÚS 619/01

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: II.ÚS 619/01
- ECLI: ECLI:CZ:US:2002:2.US.619.01
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 15. 1. 2002
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: právo na soudní a jinou právní ochranu
- Klíčová slova: procesní postup
- Dotčené předpisy: 1/1993 Sb., čl. 95

## Výrok

Ústavní stížnost se odmítá.

## Odůvodnění

Stěžovatel se obrátil na Ústavní soud se stížností ze dne 23. 10. 2001, která byla Ústavnímu soudu doručena dne 24. 10. 2001. Stížnost směřovala proti postupu Ústavního soudu.
Vzhledem ke skutečnosti, že návrh na zahájení řízení neměl náležitosti podle zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů (dále jen "zákon o Ústavním soudu"), vyrozuměl Ústavní soud o tom stěžovatele a určil mu lhůtu 30 dnů k odstranění vad návrhu.
Výzva Ústavního soudu byla stěžovateli doručena dne 28. 11. 2001. Stěžovatel vady návrhu ve stanovené lhůtě neodstranil a lhůta tak marně uplynula dnem 28. 12. 2001.
Podle ustanovení § 43 odst. 1 písm. a) zákona o Ústavním soudu, soudce zpravodaj mimo ústní jednání bez přítomnosti účastníků usnesením návrh odmítne, neodstranil-li stěžovatel vady návrhu ve lhůtě k tomu určené. Podmínky tohoto ustanovení jsou naplněny, soudce zpravodaj proto podle citovaného ustanovení zákona o Ústavním soudu návrh odmítl.

P o u č e n í : Proti usnesení Ústavního soudu není odvolání přípustné.

V Brně dne 15. 1. 2002

Vojtěch Cepl
soudce zpravodaj

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/II-US-619/01-01)
