# Ústavní soud, sp. zn. II.ÚS 60/94

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: II.ÚS 60/94
- ECLI: ECLI:CZ:US:1994:2.US.60.94
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 1. 6. 1994
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: zrušení právního předpisu (fyzická nebo právnická osoba)

## Výrok

Návrh se odmítá.

## Odůvodnění

Navrhovatel ve svém podání ze dne 12. 4. 1994, doručeném Ústavnímu soudu dne 20. 4. 1994, poukazoval na nedostatky legislativy, v jejichž důsledku nebylo možné v řízení, vedeném u Okresního soudu v Chrudimi pod sp. zn. 6 C 125/93, vyhovět jeho žalobě, neboť nebyla nalezena opora v zákoně.

Ústavní soud vyrozuměl navrhovatele ohledně vad jeho podání přípisem, který mu byl doručen oproti podpisu dne 28. 4. 1994, a současně mu poskytl do 17. 5. 1994 lhůtu k jejich odstranění.

Navrhovatel přípisem ze dne 22. 5. 1994, doručeným Ústavnímu soudu dne 30. 5. 1994, vyjádřil překvapení nad výzvou Ústavního soudu k odstranění vad návrhu a dovodil, že se nad jeho návrhem - dopisem - nikdo nezamyslel a přitom výzva k odstranění vad sama představuje náklady, které musí platit daňoví poplatníci.

Zdůraznil, že chtěl svým podáním upozornit na to, že po dobu před platností zák. č. 58/1969 Sb. je vakuum, takže i když během soudního řízení soudce uznal jeho stanovisko k věci, nemohl rozhodnout jinak, tedy v jeho prospěch, čímž se i nadále potvrzuje bolševická nezákonnost a v soudnictví to nikomu nevadí.

Ústavní soud po marném uplynutí lhůty pro odstranění vad návrhu znovu přezkoumal podání navrhovatele a dospěl k závěru, že jde o návrh, který nemá náležitosti stanovené zák. č. 182/1993 Sb. mimo jiné také proto, že navrhovatel není zastoupen advokátem.

Za této situace a s přihlédnutím k tomu, že dne 17. 5. 1994 uplynula lhůta k odstranění vad, byl návrh navrhovatele dle § 43 odst. 1 písm. a) zák. č. 182/1993 Sb. odmítnut, neboť navrhovatel neodstranil vady návrhu ve lhůtě k tomu určené.

P o u č e n í : Proti tomuto usnesení není odvolání přípustné.

V Brně dne 1. 6. 1994

JUDr. Iva Brožová
soudkyně Ústavního soudu ČR

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/II-US-60/94-94)
