# Ústavní soud, sp. zn. II.ÚS 567/02

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: II.ÚS 567/02
- ECLI: ECLI:CZ:US:2002:2.US.567.02
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 4. 10. 2002
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: právo na soudní a jinou právní ochranu
- Klíčová slova: vlastnictví
- Dotčené předpisy: 2/1993 Sb., čl.

## Výrok

Návrh se o d m í t á .

## Odůvodnění

Navrhovatel se svým návrhem doručeným Ústavnímu soudu dne 21. 8. 2002 obrátil na Ústavní soud se žádostí o přešetření postupu Krajského soudu v Ústí nad Labem v řízení vedeném pod nespecifikovanou spisovou značkou, jehož účastníky byli navrhovatel a Finanční úřad v Mostě.
Vzhledem k tomu, že návrh nesplňoval náležitosti dle ustanovení § 30 odst.1 a § 34 odst. 1 zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů, vyzval Ústavní soud navrhovatele k odstranění vad svého podání ve lhůtě 21 dne s upozorněním, že jestliže vytčené vady ve stanovené lhůtě neodstraní, bude jeho návrh podle § 43 odst. 1 písm. a) citovaného zákona odmítnut. Tento přípis byl navrhovateli doručen dne 10. 9. 2002.
Ústavní soud konstatuje, že dne 1. 10. 2002 uplynula soudcovská lhůta určená k odstranění vytčených vad podání, aniž je navrhovatel odstranil.
Za této situace, kdy navrhovatel i přes poučení o možných následcích vady svého podání ve stanovené lhůtě neodstranil, nezbylo Ústavnímu soudu, než jeho návrh odmítnout podle ustanovení § 43 odst. 1 písm. a) zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů.

P o u č e n í : Proti usnesení Ústavního soud není odvolání přípustné.

V Brně dne 4. října 2002 JUDr. Jiří Malenovský
soudce zpravodaj

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/II-US-567/02-02)
