# Ústavní soud, sp. zn. II.ÚS 56/2000

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: II.ÚS 56/2000
- ECLI: ECLI:CZ:US:2000:2.US.56.2000
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 19. 4. 2000
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Dotčené předpisy: 99/1963 Sb., čl.

## Text rozhodnutí

II. ÚS 56/2000

ČESKÁ REPUBLIKA
USNESENÍ
Ústavního soudu
Ústavní soud České republiky rozhodl ve věci ústavní stížnosti M. W., proti usnesení Krajského soudu v Českých Budějovicích, sp. zn. 16 C 209/96, takto:
Ústavní stížnost se odmítá.
Odůvodnění:
Stěžovatelka se obrátila na Ústavní soud se stížností ze dne 15. 1. 2000, která byla Ústavnímu soudu doručena dne 27. 1. 2000, a směřovala proti usnesení Krajského soudu v Českých Budějovicích, sp. zn. 16 C 209/96, nebot' dle tvrzení stěžovatelky byl okresním soudem vydán platební rozkaz na její osobu bez jakéhokoliv podkladu.
Vzhledem ke skutečnosti, že návrh na zahájení řízení neměl náležitosti podle zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů, vyrozuměl Ústavní soud o tom stěžovatelku a určil ji lhůtu 30 dnů k odstranění vad návrhu.
Výzva Ústavního soudu byla stěžovatelce doručena dne 2. 3. 2000, vady návrhu ve stanovené lhůtě odstraněny nebyly a lhůta tak marně uplynula dnem 3. 4. 2000.
Podle ustanovení § 43 odst. 1 písm. a) zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů, soudce zpravodaj mimo ústní jednání bez přítomnosti účastníků usnesením návrh odmítne, neodstranil-li stěžovatel vady návrhu ve lhůtě k tomu určené. Podmínky tohoto ustanovení jsou naplněny, soudci zpravodaji proto nezbylo, než návrh odmítnout.

P o u č e n í : Proti rozhodnutí Ústavního soudu se nelze odvolat.
V Brně dne 19. dubna 2000

Vojtěch Cepl
soudce ústavního soudu

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/II-US-56/2000-2000)
