# Ústavní soud, sp. zn. II.ÚS 556/01

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: II.ÚS 556/01
- ECLI: ECLI:CZ:US:2001:2.US.556.01
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 20. 11. 2001
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: základní práva a svobody/svoboda osobní
- Klíčová slova: důkaz
- Dotčené předpisy: 141/1961 Sb., § 2 odst.2, § 2 odst.5, § 2 odst.6; 2/1993 Sb., čl. 36 odst.1

## Výrok

Ústavní stížnost se odmítá.

## Odůvodnění

Stěžovatel se obrátil na Ústavní soud s ústavní stížností ze dne 13. 9. 2001, která byla Ústavnímu soudu doručena dne 18. 9. 2001, a která směřovala proti usnesení Vrchního soudu v Praze ze dne 17. 7. 2001, sp. zn. 7 To 86/01, a rozsudku Krajského soudu v Praze ze dne 19. 6. 2001, č. j. 7 T 99/99-780, s tím, že oběma napadenými rozhodnutími došlo k porušení zákona.
Vzhledem ke skutečnosti, že návrh na zahájení řízení neměl náležitosti podle zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů (dále jen zákon o Ústavním soudu), vyrozuměl Ústavní soud o tom stěžovatele a určil mu lhůtu 30 dnů k odstranění vad návrhu.
Výzva Ústavního soudu byla stěžovateli doručena dne 10. 10. 2001. Stěžovatel vady návrhu ve stanovené lhůtě neodstranil a lhůta tak marně uplynula dnem 9. 11. 2001.
Podle ustanovení § 43 odst. 1 písm. a) zákona o Ústavním soudu soudce zpravodaj mimo ústní jednání bez přítomnosti účastníků usnesením návrh odmítne, neodstranil-li stěžovatel vady návrhu ve lhůtě k tomu určené. Podmínky tohoto ustanovení jsou naplněny, soudce zpravodaj proto podle citovaného ustanovení zákona o Ústavním soudu návrh odmítl.

P o u č e n í : Proti usnesení Ústavního soudu není odvolání přípustné.

V Brně dne 20. 11. 2001
Vojtěch Cepl
soudce zpravodaj

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/II-US-556/01-01)
