# Ústavní soud, sp. zn. II.ÚS 551/02

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: II.ÚS 551/02
- ECLI: ECLI:CZ:US:2002:2.US.551.02
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 20. 11. 2002
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: právo na soudní a jinou právní ochranu
- Klíčová slova: výkon rozhodnutí
- Dotčené předpisy: 99/1963 Sb., § 265

## Výrok

Ústavní stížnost s e o d m í t á .

## Odůvodnění

Ústavní stížností, která byla Ústavnímu soudu doručena dne 13. 8. 2002, se stěžovatelka domáhala vyřízení své stížnosti proti postupu a jednání exekutora Okresního soudu ve Frýdku-Místku V. P. a stížnost na předsedkyni Okresního soudu ve Frýdku-Místku JUDr. J. J.
Vzhledem ke skutečnosti, že návrh na zahájení řízení neměl náležitosti podle zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů (dále jen "zákon o Ústavním soudu"), vyrozuměl Ústavní soud o tom stěžovatelku a určil jí lhůtu 30 dnů k odstranění vad návrhu.
Výzva Ústavního soudu byla stěžovatelce doručena dne 16. 9. 2002. Vady návrhu ve stanovené lhůtě odstraněny nebyly a lhůta tak marně uplynula dnem 16. 10. 2002.
Podle ustanovení § 43 odst. 1 písm. a) zákona o Ústavním soudu, soudce zpravodaj mimo ústní jednání bez přítomnosti účastníků usnesením návrh odmítne, neodstranil-li stěžovatel vady návrhu ve lhůtě k tomu určené. Podmínky tohoto ustanovení jsou naplněny, soudce zpravodaj proto podle citovaného ustanovení zákona o Ústavním soudu návrh odmítl.

P o u č e n í : Proti usnesení Ústavního soudu není odvolání přípustné.

V Brně dne 20. 11. 2002

Vojtěch Cepl
soudce zpravodaj

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/II-US-551/02-02)
